Drużyna harcerska w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielksu Podlaskim

Historia zastępu

    Z inicjatywy dyrektora szkoły pana Bolesława Hryniewickiego oraz wychodząc na przeciw zainteresowaniu młodzieży 13.12.2017 został powołany do działania przy bielskim Hufcu Zastęp harcerzy przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej. W skład zastępu wchodzą następujący harcerze:

* Bielak Marcin
* Safaryn Dominik
* Warpechowski Arkadiusz
* Chrom Tomasz
* Wasilewski Wojtek
* Sawicki Piotr
* Turowska Anna
* Charytoniuk Anna
* Lewczuk Rafał
* Filipiak Monika
* Bańkowski Hubert
* Żoch Magda
* Ruczaj Mateusz

Zastęp kierowany przez nauczyciela j. ang. Zbigniewa Bieniasa

Imprezy, w których zastęp wziął udział

    21.12.2017 Zastęp aktywnie uczestniczył w państwowych uroczystościach. Przekazanie Światła Betlejemskiego. Po Spotkaniu z władzami na placu Jana Pawła II nastąpiło spotkanie z Biskupem Pikusem i uroczyste dzielenie się opłatkiem

Aktywoność zastępu

    Podczas ferri został nawiązany kontakt z JPN-em, w planach drużyna zamierza odwiedzić Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzemum Powstania Warszawskiego.

    W dniu 22.02.2018 - zastęp jest organizatorem imprezy "Dzień Myśli Braterskiej". Spotkanie harcerzy odbędzie się w Zespole Szkół nr 4. Zaproszony został powiatowy hufiec oraz miejscowe władze harcerstwa. Wyżej wymienioną imprezę mają zaszczycić władze horągwi podlaskiej oraz lokalne media. Zastęp sporządził stosowne karty upamiętniające to ważne święto w życiu harcerzy.