Facebook
BIP

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

25 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W 228 rocznicę uchwalenia tej niezwykle nowoczesnej jak na tamte czasy konstytucji klasa III TI przy wsparciu uczniów z klasy I TI i uczennicy z IV TL pod kierownictwem wychowawczyni pani Barbary Zabrockiej przygotowała montaż słowno-muzyczny. Młodzież przypomniała historię burzliwych losów Polski i rolę konstytucji w tamtych czasach. Patriotyczny charakter tej uroczystości podkreśliły wiersze i pieśni narodowe. Uczniowie przygotowali również prezentację na temat: Co to jest wolność, naród i ojczyzna? Po części artystycznej głos zabrała wicedyrektor szkoły Barbara Onacewicz. Podziękowała pani Barbarze Zabrockiej i uczniom za przygotowanie części artystycznej. Odniosła się do tych ważnych dla każdego Polaka pojęć i zachęciła do wcielenia postaw patriotycznych w życie. Zaprosiła też do uczestnictwa w uroczystościach miejskich.