Facebook
BIP

 ,,BohaterON – włącz historię!”

BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach uczestnictwa w VII edycji kampanii uczniowie naszej szkoły wysłali kartki online z życzeniami dla Powstańców na portalu dumnizpowstancow.pl – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim oraz wzięli udział w lekcji pt ,,Głód, brud i wesela – życie codzienne podczas Powstania Warszawskiego” zorganizowanej według scenariusza zajęć udostępnionego przez organizatorów akcji. W ramach lekcji uczniowie mieli również możliwość poznania sylwetek wybranych  Powstańców, którzy przed laty walczyli o stolicę oraz wykonali prace z życzeniami dla Powstańców. Koordynatorem działań była pani Wioleta Korolczuk. Za udział w  kampanii szkoła otrzymała dyplom.