Facebook
BIP

Dzień Edukacji Narodowej 2019

11 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji. W imieniu społeczności uczniowskiej zebranych na uroczystości powitała przewodnicząca samorządu szkolnego Paulina Lis i jej zastępca Jakub Mucha. Dzień Edukacji to też święto uczniów. Pan Wojciech Szulc skierował życzenia dla ucznia, a Paulina Lis dla nauczyciela. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Bolesław Hryniewicki. Podkreślił on rolę i znaczenie edukacji w rozwoju społeczeństwa oraz doniosłość zawodu nauczyciela i wyzwania jakie on niesie ze sobą. Pogratulował osiągnięć koleżankom i kolegom, podziękował księżom i katechetom za wspieranie wychowania opartego na wartościach. Podziękował też pracownikom administracji i obsługi. Następnie wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły i przekazał życzenia od organu prowadzącego szczególnie od starosty bielskiego Jerzego Snarskiego. Część artystyczną rozpoczęła piosenką Weronika Fiedoruk. Potem wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Podlaskie Kukułki. Tę część zakończył skecz wywiadówka w szkole. Potem rozpoczęła się gala rozdania Nauczycielskich Oskarów. Przyznano je w jedenastu różnych kategoriach. Honorowego Oskara za całokształt działalności dostał dyrektor szkoły Bolesław Hryniewicki. Inne przyznane Oskary to:

  • Mikrofon roku – Wojciech Szulc
  • Sprinter roku – Wiesław Nesteruk
  • Sokole oko – Dorota Pachwicewicz
  • Luzak roku – Dariusz Kulik
  • Złota piła – Barbara Zabrocka
  • Uśmiech roku – Magdalena Sokólska
  • Mistrz ciętej riposty – Joanna Sawicka
  • Nauczyciel ze stylem – Marta Wiercińska
  • Dobra wróżka – Sylwia Żarska
  • Pracuś roku – Barbara Onacewicz

Gratulacje nagrodzonym nauczycielom złożył samorząd uczniowski. Część artystyczna zakończyła się piosenką w wykonaniu Pauliny Lis przy akompaniamencie na gitarze Magdaleny Walickiej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II TH/Z i II TI pod kierownictwem wychowawców pana Wojciecha Szulca i Dariusz Kulika przy wsparciu Anety Hryniewickiej, Magdaleny Sokólskiej i Wiesława Dolińskiego. Na zakończenie nauczyciele dostali słodkie upominki.

Zdjęcia z uroczystości tutaj.