Facebook
BIP

Dzień umiejętności zawodowych (13.12.2022)

13 grudnia odbył się w naszej szkole  Dzień Umiejętności Zawodowych zorganizowany przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr w ramach projektu „Podlaski Kompas Pracy”.  W auli szkolnej oprócz naszej szkoły zaprezentowały się: Zespół Szkół nr 1 im. Marszałka J.K. Piłsudskiego w Bielsku Podlaskim oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. Imprezę otworzył starosta bielski – pan Sławomir Jerzy Snarski. Zwrócił on uwagę na coraz większe znaczenie kształcenia zawodowego. Powiedział o bogatej ofercie edukacyjnej szkół średnich z terenu powiatu bielskiego. Później głos zabrał gospodarz uroczystości – dyrektor szkoły pan Bolesław Hryniewicki. Zapewnił uczniów szkół podstawowych o bogatej ofercie edukacyjnej szkół. Zawody oferowane  są dobre i dają możliwości dalszego rozwoju i ciekawej pracy, dlatego warto z tej oferty skorzystać. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję poznać specyfikę różnych zawodów oraz skosztować potraw i napojów sporządzonych przez uczniów. Mogli oni też sami udekorować świąteczne pierniczki, pojeździć modelem wózka widłowego czy zbudować bom z drewnianych klocków. Swoje stanowiska miały też przedsiębiorstwa:  PRONAR, DANWOOD, UNIBEP, UNIHOUSE oraz instytucje: Powiatowy Urząd Pracy i Wojskowe Centrum Rekrutacji. Imprezę wzbogacił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”.