Facebook
BIP

Europejski Dzień Języków Obcych 2019

Na dzień 26 września przypada międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europejskiej, mianowicie Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do światowej akcji mającej na celu propagowanie zalet różnorodności językowej. Na holu szkoły pojawiła się w ten dzień wystawa ukazująca interesujące zagadnienia na ten temat. Oprócz ciekawostek na temat języków obcych i państw, w których są one językami urzędowymi, można było także spróbować smakołyków charakterystycznych np. dla Wielkiej Brytanii, Rosji czy Niemiec.

Ponadto, aby zaznaczyć ten dzień, uczniowie zorganizowali zabawę w przebieranki. Na początku przygotowana została loteria z flagami państw europejskich. W czwartek uczniowie przyszli do szkoły przebrani w kolory flagi, którą wylosowali.