Facebook
BIP

I miejsce ucznia i VI miejsce szkoły w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 7 i 8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (woj. małopolskie) odbyły się eliminacje centralne XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Uczniowie z naszej szkoły spisali się wspaniale i zajęli czołowe miejsca w poszczególnych blokach tematycznych. Wszyscy otrzymali tytuł LAUREATA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH. Tytuł ten zgodnie z rozporządzeniem MEN, otwiera im drzwi na większość wyższych uczelni w całej Polsce oraz są zwolnieni z egzaminu zawodowego w części pisemnej. Otrzymali również nagrody rzeczowe,które wręczył  prof. dr hab. Marek Stefan Szyndel, przewodniczący Komitetu Głównego OWiUR., prenumeraty roczne czasopism rolniczych “Hoduj z głową” oraz stypendium naukowe ufundowane przez fundacje BNP Paribas.
W XLIII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych brało udział 134 szkoły. Nasza szkoła zajęła 6 miejsce.
WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW

MIEJSCE I – Blok Produkcja Zwierzęca : Karol Łobasiuk „118 punktów- To naprawdę świetny rezultat, z którego trzeba być dumnym – przyznał prof. dr hab. inż. Norbert Marks, przewodniczący jury. – uczeń klasy IV Technikum Rolniczego – opiekun mgr Anna Kolada
MIEJSCE III – Blok Produkcja Zwierzęca : Jakub Rybak – uczeń klasy III Technikum Rolniczego – opiekun mgr Anna Kolada
MIEJSCE XI – Blok Gastronomia : Gabriela Kozak – uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – opiekun mgr inż. Anna Radziewicz
Miejsce XIV – Blok Produkcja Roślinna : Ireneusz Birycki – uczeń klasy II Technikum Rolniczego – opiekun mgr inż. Krystyna Tatarczuk,