Facebook
BIP

Koncert finałowy projektu „Folklor ziemi podlaskiej w tańcu, muzyce i śpiewie” z udziałem ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowsiego

„Człowieku, ucz się tańczyć, bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie” 

   św. Augustyn 


26 października w auli naszej szkoły odbył się finałowy koncert projektu pt. „Folklor ziemi podlaskiej w tańcu, muzyce i śpiewie”. Wystąpił w nim Zespół Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”, który od 1972 r. działa jako forma zajęć pozalekcyjnych w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim. To ważne wydarzenie połączyło zespoły ludowe z naszego regionu: Podlaskie Kukułki, Żemerwa oraz Klekociaki, które dały popis swych umiejętności, czemu z entuzjazmem przyglądali się znakomici goście, którzy przyjęli zaproszenie na koncert. Wśród nich był minister edukacji pan Dariusz Piontkowski z małżonką. W pierwszych rzędach zasiedli także wicemarszałek województwa podlaskiego Stanisław Derehajło, naczelnik wydziału oświaty Anatol Grzegorz Tymiński, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku Eugeniusz Mróczyński, zastępca burmistrza Bielska Podlaskiego Bożena Zwolińska, wójt gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka i wielu innych, którzy z uśmiechem na ustach bili gorące brawa artystom. Słów kilka na wstępie powiedział dyrektor szkoły Bolesław Hryniewicki. Zwrócił on uwagę, że prowadzenie szkolnego zespołu folklorystycznego, choć nie jest zadaniem łatwym, to jest potrzebne. W dzisiejszych czasach kultury masowej, zainteresowanie młodzieży kulturą ludową wymaga dużych umiejętności i zaangażowania całej kadry pedagogicznej. Taki zespół, jak „Podlaskie Kukułki” służy nie tylko rozwijaniu zainteresowań artystycznych młodzieży, ale również pomaga nabywać umiejętności społeczne, kształtuje pożądane postawy uczniów, tworzy hierarchię wartości. 

W trakcie koncertu mogliśmy zobaczyć feerię barw ludowych strojów, bogactwo tańca, muzyki i śpiewu, a wszystko wśród pięknej scenerii wiejskiej chaty, którą przygotowali pasjonaci. Piękna gala ludowych zespołów trwała blisko dwie godziny. Podczas sceny finałowej artyści i młodzież szkolna podziękowali swej publiczności za czas wspólnie spędzony, za miłe słowa, współpracę i wsparcie, za gorące brawa, które są największą nagrodą na każdym koncercie, zwłaszcza takim, w który wkłada się całe serce i wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz monografię szkoły.  

Po wspólnym zdjęciu wszystkich uczestników koncertu wybrzmiały nuty znanej ludowej pieśni. Wspaniała atmosfera finałowego koncertu udzieliła się również panu ministrowi Dariuszowi Piontkowskiemu, który porwał do tańca swoją żonę.  Obserwując umiejętności Pana Ministra na parkiecie możemy być pewni, że św. Augustyn i aniołowie w niebie są przeszczęśliwi. 

Więcej zdjęć tutaj