Facebook
BIP

Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

9 października 2020 odbył się w naszej szkole wyjątkowy koncert, zainspirowany przez dyrektora szkoły Bolesława Hryniewickiego, „Nie zapomni Ciebie nikt” upamiętniający  setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Na tę uroczystość przybyli ksiądz kanonik doktor Dariusz Kujawa proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego oraz naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Ochrony Zdrowia Grzegorz Anatol Tymiński. W pięknej scenerii zgromadzonym zostały przybliżone najważniejsze wydarzenia  z życia tego wielkiego Polaka. Młodzi artyści zaśpiewali piosenki nawiązujące do działalności i pielgrzymek papieża – wielkiego miłośnika młodzieży ale też i gór. To podkreślili  tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Podlaskie Kukułki wykonując  brawurowo tance góralskie i piękny taniec opowiadający o miłości w wykonaniu Natalii Szerzanowskiej i Jakuba Rybaka. Uzupełnieniem była prezentacja przygotowana przez Michała Toczkę i Romana Ordę. Kierownikiem artystycznym tego przedsięwzięcia był Wiesław Doliński i Magda Sokólska – choreograf. Oprawę muzyczną koncertu stworzyli: Sylwia Sarosiek – skrzypce, Magda Włodarczyk – pianino, akordeon – Wiesław Doliński. Nagłośnieniem zajął się Bogdan Szulc z BDK. Scenografię stworzyła Jolanta Rudko i Barbara Żurek, która również napisała scenariusz.

W niedzielę młodzi artyści zaprezentowali się szerszej publiczności korzystając z gościnności  księdza kanonika Dariusza Kujawy proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego. Szczególnie wzruszająco zabrzmiała „Barka” ulubiona pieśń Jana Pawła II. Koncerty te dostarczyły publiczności wiele niezapomnianych wzruszeń i mamy nadzieję, że zapadną na długo w ich  pamięci.

Więcej zdjęć w linku poniżej:

https://photos.google.com/share/AF1QipNz19LhVXiaGlvIVvyTunIjM8EApr2IiWIgmFNGWabHYvjMe8QCaUtoMowmdesa8g?key=d01KcjlhRVowaTRkXzJmQWVJUXFnZ01BUGE5XzdR