Facebook
BIP

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To nasza szkoła przygotowała część artystyczną na Powiatowe Obchody tego Święta. Po mszy świętej w intencji ojczyzny nasi uczniowie rozdawali wszystkim zebranym własnoręcznie zrobione w barwach narodowych kotyliony. Część artystyczną przy Pomniku Niepodległości rozpoczął Szymon Wąż z klasy IV TI wzruszającą recytacją wiersza „Uwierz Polsko” przy akompaniamencie pana Wiesława Dolińskiego. Oliwia Koc z kl. II TE i Maciej  Gabrysiak z kl. II TL przedstawili zebranym historię Naszej Małej Ojczyzny na tle wydarzeń ogólnopaństwowych. Niepodległość w Bielsku nie zaczęła się 11 listopada 1918 jak na większości ziem w Polsce. Zawitała dopiero 16 lutego 1919 roku, kiedy to szwadron rotmistrza Ludwika Wielowiejskiego z 10 Pułku Ułanów Dywizji Litewsko – Białoruskiej wkroczył do miasta. Piosenki patriotyczne w wykonaniu  naszych uczniów wybrzmiały wyjątkowo za sprawą oprawy muzycznej stworzonej przez pana Wiesława Dolińskiego – akordeon; pani Magdaleny Włodarczyk – pianino i pana Marcina Kondraciuka – sopiłki.  Dodatkowych wrażeń artystycznych dostarczyły tańce w choreografii Magdaleny Sokólskiej w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”. Koncert w wykonaniu uczniów z naszej szkoły dostarczył widzom wielu doznań patriotycznych i duchowych. Scenariusz  opracowały pani Aneta Hryniewicka i pani Barbara Żurek przy wsparciu historyka pana Wojciecha Szulca.