Facebook
BIP

Nasi uczniowie na XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Bydgoszczy

28 maja 2021roku w gościnnych murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyła się XLIV  edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W zmaganiach wystartowało ponad 200 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w 11 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska, architektura krajobrazu oraz weterynaria.

Z Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej wzięło udział 2 uczniów: Ireneusz Birycki, uczeń IV klasy technikum rolniczego w bloku produkcja zwierzęca, i w bloku mechanizacja rolnictwa- Michał Andrzejuk, uczeń klasy II.

Uczestnicy najpierw rozwiązywali test, a później przystąpili do części praktycznej.

Nasi uczniowie spisali się na medal:

Michał Andrzejuk został finalistą Olimpiady.

Ireneusz Birycki zajął I miejsce w bloku produkcja zwierzęca i został laureatem etapu centralnego XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.