Facebook
BIP

Oddział Przygotowania Wojskowego szkoli się…

         OPW w Zespole Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim pierwsze zajęcia szkolenia wojskwego ma już za sobą. Odbyły się one 19 listopada, a prowadzącym był major Tomasz Wakszyński z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim. Młodzi kadeci  poznali na czym polega istota dyscypliny wojskowej. Uczyli się właściwego meldunku, odpowiadania na pytania przełożonych. Zostali zaznajomieni z podstawami taktyki wojskowej. Pan major podał zasady, które powinny obowiązywać w OPW. Na ich podstawie zostanie opracowany regulamin OPW w Bielsku Podlaskim. Na zajęciach zostali wybrani: starszy kadetów, zastępca starszego kadetów i kadet dyżurny. Wszyscy obecni zostali poinstruowani, jak prowadzić zeszyt pracy kadeta. Kadetom najbardziej spodobały się zajęcia na holu szkoły, gdzie ćwiczyli zbiórki i meldowanie przełożonemu gotowości do rozpoczęcia zajęć. Najaktywniejsi spośród kadetów otrzymali drobne nagrody.