Facebook
BIP

Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13 października odbyły się w Zespole  Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Na tę uroczystość przybyli: Starosta bielski dr inż. Sławomir Jerzy Snarski, naczelnik Anatol Grzegorz Tymiński , Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Leszczyński, osoby duchowne z bielskich parafii – ksiądz dziekan Ryszard Zalewski, ksiądz mitrat Leoncjusz Tofiluk,  dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o zwierzętach – prof. dr hab. Inż. Marek Gugała  oraz prof. dr hab. Alina Janocha z Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach, dyrektorzy  szkół i ich zastępcy, wyróżnieni nauczyciele i  pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele młodzieży. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły pana Bolesława Hryniewickiego  głos zabrał starosta dr inż. Sławomir Jerzy Snarski. Powiedział o znaczącej roli i misji  nauczyciela w społeczeństwie, który kształtuje i poszerza horyzonty swoich uczniów. Mówił, że szkoła jest po to, by przekazywać wiedzę opartą o prawdzie i poszanowaniu drugiego człowieka. Złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Za pracę, wysiłek i serce wkładane w edukację i wychowanie pan starosta przyznał wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagrody.

Również pan dyrektor Bolesław Hryniewicki przyznał nagrody swoim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

Głos zabrali też goście – ksiądz dziekan bielski Ryszard Zalewski, ksiądz mitrat Leoncjusz Tofiluk, Przewodniczący Rady Powiatu – pan Andrzej Leszczyński, prof. dr hab. inż. Marek Gugała.

Uroczystość uświetnił wspaniały koncert  Zespołu Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”.  Wykonał on suitę sądecką oraz  suitę podlaską pod tytułem „Podlasiem oczarowani”. Choreografię przygotowała pani Magdalena Sokólska, a oprawę muzyczną stworzyli: Wiesław Doliński – akordeon, Sylwia Sarosiek – skrzypce, Magdalena Włodarczyk – pianino i instrumenty perkusyjne, Marcin Kondraciuk – sopiłki. Uroczystość zakończyła się życzeniami uczniów i wręczeniem słodkich upominków wykonanych przez uczniów klas żywienia i usług gastronomicznych.

Więcej zdjęć w linku poniżej:

https://drive.google.com/drive/folders/1QI_GHs_2pNfuNz4SXFKiMwboX8A4fWT3?usp=sharing