Facebook
BIP

PROFILAKTYKA ON – LINE

W dniu 24 listopada 2020 r. w ramach kampanii „Przeciw pijanym kierowcom” uczniowie klas III wirtualnie spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Szkołę odwiedzili profilaktyk pani Sylwia Bagniuk oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego pan nadkom. Leszek Krawiec. Prelegenci przypomnieli uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Apelowali do młodych i przyszłych kierowców o zachowanie na drodze rozsądku i ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócili między innymi na przepisy dotyczące stanu trzeźwości kierujących oraz na naszą wspólną odpowiedzialność, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę lub zgadzamy się na jazdę z nim. Przypomnieli jak możemy i powinniśmy reagować, by zapobiec nieodwracalnym tragediom. Pan Naczelnik podczas spotkania posłużył się wieloma przykładami ze swojej codziennej pracy. Prowadzący wspomnieli także o przepisach dotyczących bezpiecznego poruszania się pieszych oraz o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu.

Na uczniów czekają w szkole ulotki z kampanii oraz odblaski.

Materiały są dostępne także w zakładce Pedagog szkolny.