Facebook
BIP

SPEKTAKL ,,GIAUR” G.G. BYRONA

W dniach 15 i 16 grudnia 2021 r. nasi uczniowie i nauczyciele obejrzeli spektakl pt. ,,GIAUR” Georga Byrona w reżyserii Henryka Hryniewickiego – założyciela Teatru NEMNO. Henryk Hryniewicki był również głównym i jedynym aktorem spektaklu zrealizowanego w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas widowiska teatralnego zostały użyte środki multimedialne takie jak projekcje video odzwierciedlające potęgę przyrody i jej żywiołów oraz współczesne przejawy niehumanitarnego traktowania zwierząt – udostępnione przez  Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Po spektaklu odbyła się rozmowa z Henrykiem Hryniewickim podczas, której opowiedział on zgromadzonej widowni m.in. o tym co zainspirowało go do wystawienia ,,GIAURA” Georga Byrona oraz o przygotowaniach do widowiska teatralnego.