Facebook
BIP

Święto Niepodległości w naszej szkole

8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu polskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie wystąpili uczniowie klasy I TE/Ż i TI pod kierunkiem wychowawców Doroty Pachwicewicz i Marty Wiercińskiej. Zaprezentowali oni krótką lekcję historii polskiego narodu i współczesnego patriotyzmu. Polonez Ogińskiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Podlaskie Kukułki rozpoczął drugą część występu. Przygotowali go Aneta Hryniewicka, Barbara Żurek oraz Magdalena Sokólska i Wiesław Doliński. Montaż słowno – muzyczny poprowadził Mateusz Ruczaj z kl. IV TE. Wspaniale recytowali patriotyczne wiersze Ireneusz Birycki z kl. III TZ, Mariusz Kraśko z I TZ, Izabela Mieczkowska z I TGI, Grażyna Olszewska z I TGŻ i Adam Wildeman z III TE. Szczególnie spodobała się widzom piosenka Uwierz Polsko w wykonaniu Natalii Szerzanowskiej z kl. III TŻ. Występ zakończył brawurowy mazur w wykonaniu Podlaskich Kukułek. Była to generalna próba przed występem na powiatowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Na tej uroczystości nasza szkoła zaprezentowała się wspaniale, a występujący uczniowie podbili serca widzów.    

Więcej zdjęć tutaj