Facebook
BIP

„Wkręć się w technologię”

Dziś (20.04.2023) uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach wirtualnej rzeczywistości pt. „Wyrusz na VR-ową ekspedycję na Antarktydę”. Oglądali Antarktydę, pływali kajakiem po polarnych wodach, schodzili na arktyczny ląd, szukali pingwinów cesarskich itp. Doznania były niesamowite!
Warsztaty odbyły się w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej „Wkręć się w technologię” realizowanej przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Fundacją Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.
Celem kampanii jest prezentacja nowoczesnych technologii mających zastosowanie w gospodarce i w codziennym życiu oraz korzyści jakie wynikają z ich stosowania, promowanie kultury technicznej wśród młodego pokolenia, a także ograniczanie negatywnych zjawisk, takich jak hejt w Internecie.