Facebook
BIP

Wycieczka edukacyjna w ramach projektu „Profesjonalne kształcenie w Bielsku Podlaskim”

W dniach 13-14.06.2019r. uczniowie klas I-III Techniku Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Hotelarstwa pod opieką p. Anny Radziewicz, Marii Chomaniuk i Doroty Pachwicewicz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach.
Dwudniowy wyjazd obfitował w warsztaty oceny organoleptycznej i jakości jaj, miodów, mięsa, różnych gatunków soków.
W zakładzie przetwórstwa mleka ekologicznego koziego w Rososzu młodzież samodzielnie wykonywała sery podpuszczkowe.
Następnego dnia uczniowie uczestniczyli w wykładzie Pani Profesor Katarzyny Antosik na temat „Leczenie żywieniem chorób dietozależnych” oraz w warsztatach „Czy wiesz co jesz – nauka czytania etykiet” Samodzielnie przygotowywali dietetyczne mufinki i koktajle owocowe. W laboratorium oceniali jakość mleka i przetworów mlecznych. Wykonywali badanie analizy stanu odżywienia w Poradni Dietetyczno – Żywieniowej.
Uczniowie naszej szkoły wzbogacili wiedzę i umiejętności, poznali możliwości kontynuowania nauki na studiach. Pełni wrażeń wrócili do domu.