Facebook
BIP

Wycieczka IV TI na politechnikę

 

W dniu 21.02.2020r. uczniowie  klasy IV o profilu  technik informatyk  pod opieką pana Dariusza Kulika uczestniczyli  w wycieczce na Politechnikę Białostocką w ramach projektu „Profesjonalne kształcenie zawodowe w Bielsku Podlaskim”. 

Młodzież miała okazję wziąć udział w zajęciach na Wydziale Informatyki prowadzonych przez wykładowców tej uczelni. Były to: 

  1. warsztaty z SQL  prowadzone przez  dr hab. inż. Agnieszkę Oniśko-Drużdzel, 
  2. wykład na temat – Całki, różniczki, szereg Fouriera i fraktale – Czy da się tego posłuchać? wygłoszony przez  dr hab. inż. Sławomira Zielińskiego, 
  3. Projektowanie konceptualne bazy danych – zajęcia prowadzone przez  dr Eugenię Busłowską, 
  4. Myślenie lateralne , Magia grafów  zajęcia prowadzone przez dr Magdalenę Kacprzak. 

Zajęcia spodobały się młodzieży tym bardziej, że dotyczyły tematyki im dobrze  znanej – bazy danych w SQL. Przez ostatnie 3 lata uczniowie przygotowywali się  do egzaminu E14  i szczegółowo zgłębiali   tę problematykę. Wykładowca był mile zaskoczony wiedzą młodzieży i widząc zaangażowanie oraz łatwość w rozwiązywaniu przygotowanych przykładów postanowił podnieść trudność. 

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach na uczelni i z pewnością Wydział Informatyk na Politechnice Białostockiej pozyska nowych studentów.