Facebook
BIP

Zakończenie roku szkolnego 2019!

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: ksiądz mitra Andrzej Mińko proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim, wicestarosta bielski Piotr Bożko, rodzice wyróżnionych uczniów oraz katecheci, nauczyciele, kierownik i wychowawcy internatu, pracownicy szkoły i młodzież. Uroczystość rozpoczęli przedstawiciele samorządu szkolnego Paulina Chomicka z kl. ITE i Mateusz Ruczaj z IIITE, a Weronika Fiedoruk z ITH piosenką wprowadziła wszystkich już w wakacyjny nastrój. Do podziękowań i kwiatów dołączyła się też z piosenką Paulina Lis z kl. ITH. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Bolesław Hryniewicki. Podsumował kończący się już rok szkolny i wyróżnił uczniów, którzy wzorowo wypełniają obowiązki szkolne. Najwyższą średnią w szkole uzyskał Jakub Rybak z kl. III TZ – 5,48. Klasa o najwyższej średniej w szkole to III TE. Wszyscy uczniowie, którzy uzyskali średnią powyżej 4,0 otrzymali z rąk zaproszonych gości i dyrektora nagrody i dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne. Wszystkim wyróżnionym pogratulował dyrektor i życzył za rok takich samych i wyższych sukcesów naukowych. Najwyższą frekwencję w szkole uzyskała klasa ITI 92,7%. Następnie uhonorowano zwycięzców w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na szczeblu krajowym. Karol Łobasiuk z kl. IVTZ zdobył I miejsce w kraju w bloku produkcja zwierzęca, a Jakub Rybak z III TZ III miejsce pod kierunkiem pani Anny Kolady. Ireneusz Birycki z II TZ 14 miejsce w bloku produkcja roślinna pod kierunkiem pani Krystyny Tatarczuk, a Gabriela Kozak z IV TŻ 11 miejsce w bloku technologia żywności pod kierunkiem Anny Radziewicz. Mamy, nadzieję, że ten sukces zostanie powtórzony za rok. Następnie dyrektor szkoły podkreślił rolę organu prowadzącego w procesie modernizacji bazy dydaktycznej. Potem głos zabrał wicestarosta powiatu bielskiego Piotr Bożko. Podziękował dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom i uczniom za trud włożony w edukację. Następnie wyróżniono młodzież za inne działania na rzecz szkoły: pracę w spółdzielni uczniowskiej, obsługę sprzętu nagłaśniającego, konkurs matematyczny Archimedes +. Wręczono też certyfikaty uzyskane w ramach projektu „Profesjonalne kształcenie zawodowe”: spedycja i transport, kelner, barman, barista, dietetyk, kuchnia molekularna. Zostały również podsumowane międzyklasowe mistrzostwa w piłce siatkowej. I miejsce i złote medale otrzymali siatkarze z kl. III TI a srebrne z III TZ/Ż. Życzenia na nadchodzące wakacje złożył też ksiądz Andrzej Mińko. Uroczystość zakończył występ Macieja Bielaka z kl. ITE skomponowaną przez siebie piosenką wraz z Natalią Szeżanowską z kl. II TŻ.

więcej zdjęć