Facebook
BIP

Dzień Młodzieży w Drohiczynie

14 września jest obchodzony w Kościele jako święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Każdego roku tego dnia młodzież szkół średnich zapraszana jest do Drohiczyna, stolicy naszej diecezji. Wydarzenie odbywa się na świeżym powietrzu przy replice ołtarza papieskiego.

Zorganizowany czas od godz. 10:00 do 14:00 zarezerwowany jest na spotkanie integracyjne czyli wspólne młodzieżowe tańce i śpiewy. Dodatkowo organizatorzy wydarzenia każdego roku przewidują specjalny chrześcijański koncert, aby treści naszej wiary przy dźwiękach muzyki docierały do młodego pokolenia Polaków.

Punktem głównym programu jest Msza św., odprawiana pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Piotra Sawczuka, podczas której ordynariusz naszej diecezji swoje słowo kieruje do wszystkich uczestników wydarzenia.

Po zakończeniu Eucharystii, wszyscy kierują się do ogrodów seminaryjnych na posiłek.

Nasza szkoła każdego roku organizuje wyjazd na to modlitewno-integracyjne spotkanie. Dziękujemy p. Wiolecie Korolczuk i p. Andrzejowi Rubaszewskiemu, jak również księżom Piotrowi i Łukaszowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na tegoroczny Dzień Młodzieży w Drohiczynie.