Facebook
BIP

Pożegnanie absolwentów 2024

,,Marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los”. Te słowa towarzyszyły tegorocznym absolwentom podczas dnia zakończenia przez nich szkoły. Na początku uroczystego apelu głos zabrał pan dyrektor Bolesław Hryniewicki. Podczas przemówienia zwrócił m.in. uwagę na rolę edukacji jako inwestycji  w dalszy los człowieka oraz na budowanie i dbanie o pozytywne relacje powodujące, że jesteśmy szczęśliwsi. Pan dyrektor pogratulował wszystkim uczniom, którzy terminowo ukończyli szkołę oraz wręczył wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami wyróżniającym się uczniom świadectwa, listy gratulacyjne, dyplomy oraz nagrody książkowe. Na uroczystość przybyli również rodzice wyróżniających się uczniów.

Najlepszą frekwencję miała klasa V TEŻ – 80,55 %. Drugie miejsce zajęła klasa V TI z frekwencją 78,33%. Najlepiej uczęszczającą do szkoły uczennicą została Paulina Sieredyńska z klasy V TE , która opuściła tylko 11 godzin. Szkołę z wyróżnieniem ukończyły: Weronika Żarska – średnia 5,06 (klasa V TE), Ewelina Stepaniuk – średnia 5,03 (klasa VTE), Kamila Łyczak – średnia 4,85 (klasa V TŻ) , Zuzanna Derewońko – średnia 4,82 (klasa VTE).

 

Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas:

Klasa V TEŻ

 1. Weronika Żarska
 2. Ewelina Stepaniuk
 3. Kamila Łyczak
 4. Zuzanna Derewońko
 5. Natalia Łuczaj
 6. Natalia Filipowicz
 7. Izabela Kosk
 8. Martyna Otłowska
 9. Paulina Sieredyńska

Klasa V THZ

 1. Maciej Walaszkiewicz
 2. Mateusz Lubiński
 3. Mateusz Łukaszuk
 4. Urszula Sumorek
 5. Oliwia Osipczuk

Klasa V TI

 1. Adriana Tołwińska
 2. Patryk Iwaniuk
 3. Szymon Wąż
 4. Michał Żukowski

Za działalność szkolną wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

 1. Gabriela Zdrojkowska klasa V TŻ
 2. Kamila Łyczak klasa V TŻ
 3. Martyna Otłowska klasa V TŻ
 4. Julia Grygorczuk klasa V TH
 5. Liliana Kierdelewicz klasa V TH
 6. Zuzanna Derewońko klasa V TE
 7. Natalia Łuczaj klasa V TE
 8. Wiktoria Pszczółkowska klasa V TE
 9. Paulina Sieredyńska klasa V TE
 10. Ewelina Stepaniuk klasa V TE
 11. Weronika Żarska klasa V TE

Za udział w olimpiadach i konkursach zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

 1. Mariusz Kraśko klasa klasa V TZ
 2. Oliwia Osipczuk klasa klasa V TH
 3. Urszula Sumorek klasa V TH
 4. Mateusz Lubiński klasa V TH
 5. Michał Andrzejuk klasa V TZ

Za pracę w gospodarstwie szkolnym zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

 1. Mariusz Kraśko klasa V TZ
 2. Kacper Dobosz klasa V TZ
 3. Aleksy Jałoza klasa V TZ
 4. Sebastian Michałowski klasa V TZ

Za działalność w samorządzie szkolnym zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

 1. Kamila Łyczak klasa V TŻ
 2. Martyna Otłowska klasa V TŻ

Za tańczenie w ZPiT ,,Podlaskie Kukułki” zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

 1. Zuzanna Derewońko klasa VTE
 2. Kacper Młodzianowski klasa V TZ
 3. Tomasz Tymoszewicz klasa V TI

Za osiągnięcia w sporcie zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

Futsal

 1. Marcin Bazylewski klasa V TI
 2. Paweł Bazylewski klasa V TI
 3. Łukasz Dziubonos klasa V TI
 4. Kacper Młodzianowski klasa V TZ
 5. Mateusz Kukołka klasa V TZ

Tenis stołowy

 1. Agnieszka Zińczuk klasa V TH
 2. Kinga Korza klasa V TH

Następnie uczniowie zaprezentowali artystyczną część apelu po zakończeniu, której głos zabrali maturzyści. Dziękowali za włożone w ich edukację serce i cierpliwość dla pana dyrektora, wychowawców i nauczycieli. Dziękowali również innym pracownikom szkoły. Po ich wystąpieniu dla zebranej publiczności zatańczyli  wyróżnieni absolwenci z ZPiT ,,Podlaskie Kukułki”. Zebrani nauczyciele otrzymali od uczniów piękne kwiaty. Po zakończeniu apelu wychowawcy pożegnali absolwentów w klasach. Wiele osób nie kryło łez wzruszenia. Zadzwonił ostatni dzwonek przed maturą…