Facebook
BIP

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

04.września  odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Po dwóch miesiącach wakacji znowu spotkaliśmy się w szkole z nadziejami i planami, że tym razem będziemy pilnymi uczniami, będziemy systematycznie chodzić do szkoły i nie przysparzać kłopotów nauczycielom i rodzicom. Mamy nadzieję, że te postanowienia zostaną zrealizowane i efekty zobaczymy na koniec roku szkolnego.

W uroczysty nastrój tego dnia wprowadził wszystkich zebranych występ zespołu „Podlaskie Kukułki”. Następnie zabrał głos pan dyrektor Bolesław Hryniewicki. Szczególnie serdecznie przywitał przybyłych na tę uroczystość gości: pana Piotra Bożko – wicestarostę bielskiego oraz panią porucznik Urszulę Orłowską. Ciepłe słowa powitania skierował do uczniów klas pierwszych zaczynających naukę w naszej szkole. Pan dyrektor mówił o czekających zadaniach na nowy rok szkolny. Zwrócił uwagę, że oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności ważne są też kompetencje społeczne. Zachęcił uczniów  do aktywnego działania nie tylko na lekcjach ale też na rzecz szkoły i środowiska. Powiedział o ważnej roli organu prowadzącego w realizowaniu zadań szkoły. Dzięki wsparciu starostwa był możliwy gruntowny remont i przebudowa internatu oraz w przyszłości budowa hali sportowej. Na koniec złożył życzenia nauczycielom i uczniom, by zrealizowali zamierzone cele i odnieśli sukcesy. Następnie głos zabrał wicestarosta bielski pan Piotr Bożko. Zwrócił uwagę na dobrą współpracę starostwa i szkoły. Powiedział o sukcesach przy tworzeniu dobrej sieci szkół w powiecie. To samorząd tworzy warunki do pracy nauczycieli, a zadaniem uczniów jest wypracować sukces. Na zakończenie złożył życzenia na nadchodzący rok szkolny.  Potem wystąpiła pani porucznik Urszula Orłowska. Odczytała ona list generała Mirosława Brysia szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, który  skierował słowa  i złożył życzenia dla kadetów z Oddziału Przygotowania Wojskowego. Na koniec uroczystości zabrał głos ksiądz Łukasz Grabowski. W imieniu katechetów uczących w szkole skierował słowa do młodzieży. Życzył, by chcieli rozwijać swoje talenty, wymagali od siebie i zawsze dążyli do prawdy. Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.