Facebook
BIP

Uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Ochrony Zdrowia pan Anatol Grzegorz Tymiński oraz Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim podpułkownik Tomasz Pryzmont. Akademię rozpoczął hymn polski odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie kadeci Oddziału Przygotowania Wojskowego z pierwszych i drugich klas  złożyli ślubowanie na sztandar. Uroczystość uświetnił program artystyczny „Pociąg do wolności” w wykonaniu uczniów klasy III TE/L; III TZ i II TI pod kierownictwem wychowawców – Pauliny Kondraciuk i Moniki Omelianiuk. Oprawę muzyczną stworzyli Wiesław Doliński i Magdalena Włodarczyk. Uczniowie  przypomnieli o ważnych wydarzeniach z naszej historii, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości.  Wzruszające wiersze o ojczyźnie i patriotyczne piosenki wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój i skłoniły do refleksji na temat patriotyzmu.