Facebook
BIP

Warsztaty gastronomiczne z przypraw w „Ziołowym Zakątku” w Korycinach

         Dnia 11 grudnia 2019 roku uczniowie klasy I TŻ pod opieką nauczycieli Wandy Markiewicz i Doroty Pachwicewicz, odbyli warsztaty gastronomiczne z rozpoznawania i sporządzania mieszanek przypraw w urokliwym „Ziołowym Zakątku” w Korycinach.

Najpierw młodzież wysłuchała interesujących opowieści o pochodzeniu, znaczeniu i zastosowaniu w gastronomii i nie tylko wszelakich przypraw. Później każdy mógł dotknąć i powąchać przyprawy pochodzące z różnych zakątków świata i samodzielnie przygotować dowolne mieszanki przyprawowe. Największą popularnością cieszyła się mieszanka przypraw do pierników oraz przyprawy do pizzy.

Na koniec udaliśmy się do miejscowego sklepiku z przyprawami i dokonaliśmy wyśmienitych, aromatycznych i zdrowych zakupów.