Facebook
BIP

Koncert świąteczny ,,Z kolędą przez Podlasie”

19 grudnia odbył się w naszej szkole ekumeniczny koncert świąteczny „Z kolędą przez Podlasie” przygotowany przez pana Wiesława Dolińskiego, panią Magdalenę Sokólską, panią Anetę Hryniewicką i panią Barbarę Żurek. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: ksiądz kanonik doktor Dariusz Kujawa proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ksiądz prałat Zbigniew Karolak proboszcz parafii p.w. Najświętszej Opatrzności Bożej, naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Ochrony Zdrowia Grzegorz Anatol Tymiński, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego Romuald Margański, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z dodatkową nauką języka białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza Piotr Nikołajuk – Stasiuk z zespołem wokalnym „Kaprys” pod kierownictwem pani Anny Wiercińskiej. Tło do koncertu tworzyło wnętrze wiejskiej, świątecznej izby przygotowanej do wieczerzy wigilijnej, którą przygotowały panie Jolanta Rudko i Joanna Sawicka. W nastrój Bożego Narodzenia wprowadziła już pierwsza świąteczna piosenka „Znowu święta”, a dalsze utwory tylko spotęgowały ten nastrój. Kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne wykonane po polsku, rosyjsku, białorusku, niemiecku i angielsku przeplatane były informacjami dotyczącymi tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz historią kolęd. Wyjątkowo wybrzmiały utwory w wykonaniu solistek: Weroniki Fiedoruk, Eweliny Kalinowskiej, Pauliny Lis, Natalii Szerzanowskiej i Magdaleny Walickiej. Szczególnym walorem koncertu była muzyka wykonywana na żywo – na akordeonie grał pan Wiesław Doliński, na skrzypcach pani Sylwia Sarosiek i pianinie pani Magda Włodarczyk. Następnie wystąpili z kolędami goście – zespół „Kaprys” działający przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz akordeonista z Zespołu Szkół nr 1. Ten wyjątkowy koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem i wprowadził wszystkich już w świąteczną atmosferę. Następnego dnia odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie i wychowawcy dzielili się opłatkiem i próbowali wigilijnych potraw.

29 grudnia mieliśmy okazję zaprezentować ten koncert szerszej publiczności we wnętrzu bielskiej Bazyliki korzystając z gościnności proboszcza parafii Narodzenia NMP i św. Mikołaja ks. kan. Ryszarda Zalewskiego.

Zdjęcia koncertu w szkole tutaj
Zdjęcia koncertu w bazylice tutaj
Zdjęcia wigilii klasowej tutaj