Facebook
BIP

Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca, w pierwszy dzień lata, odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście – major Radosław Prokopiuk i major Jakub Troska z 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. Piosenka „Dmuchawce latawce wiatr” wprowadziła wszystkich już w wakacyjny nastrój. Mimo, że niektórzy myślami znajdowali się już daleko stąd przeżywając kolejne wakacyjne przygody, to jednak trzeba było zatrzymać się jeszcze na chwilę, by podsumować pracę w tym roku szkolnym. Pan Dyrektor  Bolesław Hryniewicki podziękował nauczycielom, instytucjom współpracującym ze szkołą za miniony rok szkolny. Zwrócił uwagę na dobrą współpracę z organem prowadzącym i  Uniwersytetem w Siedlcach. Przeczytał podziękowania i życzenia z okazji  zbliżających się wakacji od Starosty Bielskiego dr  inż. Sławomira Jerzego  Snarskiego i  Dziekana Wydziału Nauk Rolniczych Uniwersytetu w Siedlcach. Następnie pan dyrektor i wychowawcy wręczyli najlepszym uczniom z naszej szkoły nagrody i świadectwa  z wyróżnieniem. Najwyższe średnie w szkole osiągnęli:

Aleksandra Misiuk   IV TŻ– 5,53

Marta Wakulewska  IV TL – 5,47

Natalia Rosa III TŻ – 5,05

Jakub Szymaniuk II TL – 5,05

 Wśród uczniów naszej szkoły znajduje się też wielu, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach lub wykazali się szczególną aktywnością artystyczną, sportową i  społeczną na rzecz szkoły i środowiska. Zostali oni wynagrodzeni nagrodami książkowymi i dyplomami. Słowa do nauczycieli i młodzieży skierował również ksiądz  Łukasz Grabowski i Aleksy Kuryłowicz. Aby wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich trudy wychowawcze uczniowie wręczyli im słodkie upominki. Uroczystość zakończyła  piosenka  „Dzień, wspomnienie lata”.  Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, by otrzymać świadectwa.

A teraz już można powiedzieć: „Niech żyją wakacje, niech żyje woda i las i niebo i słońce; wolny, swobodny czas!”.