Facebook
BIP

Projekt PO WER „Praktyki w Grecji krokiem w zawodową przyszłość polskiej młodzieży”

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła realizuje w konsorcjum wspólnie z Flying Colours Sp. z o.o. projekt pt. „Praktyki w Grecji krokiem w zawodową przyszłość polskiej młodzieży” nr 2019-1-PL01-KA102-064537, w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Konkurs 2019.

Projekt skierowany jest do 35 uczniów naszej szkoły kształcących się w kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy wyjadą na mobilność zawodową w terminie 03/05 – 16/05/2020 r., a towarzyszyć im będzie 3 nauczycieli z ZS nr 4 w Bielsku Podlaskim.

Praktyki w Grecji odbędą się w hotelach i przedsiębiorstwach branży gastronomicznej przy współpracy z grecką organizacją przyjmującą Kika Mobility Training Center Ltd., która jest partnerem w projekcie.

Młodzież będzie zdobywać i doskonalić swoje umiejętności w zakresie:

– przygotowywania posiłków wg. menu i receptur pod okiem głównego kucharza

– odpowiedniej obróbki oraz zasad przechowywania żywności

– obsługi gości hotelowych oraz profesjonalnego serwisu restauracyjnego

– pracy w hotelowym barze, zdań barmana i kelnera oraz przygotowywania kaw, drinków i koktajli z karty

Prócz rozwijania kompetencji zawodowych nasza młodzież poszerzy umiejętności posługiwania się językiem angielskim, a także zdolności organizacyjne i społeczne.

Uzupełnieniem mobilności zawodowej jest bogaty program kulturowy, w ramach którego uczniowie zwiedzą wiele atrakcji turystycznych Grecji.

Harmonogram działań rekrutacyjnych w projekcie:

  • 02.2020 – 16.02.2020 r. – Złożenie dokumentów rekrutacyjnych (formularz zgłoszeniowy) w sekretariacie szkoły/wychowawcy klasy
  • 02.2020 – 18.02.2020 r. – Przeprowadzone zostaną rozmowy rekrutacyjne kandydatów z członkami Komisji rekrutacyjnej
  • 02.2020 r. – Posiedzenie Komisji rekrutacyjnej
  • 02.2020 r. – Ogłoszenie wyników rekrutacji (do wglądu w sekretariacie szkoły i u wychowawców klas)
  • 02.2020 – 28.02.2020 r. – Procedura odwoławcza

 

Po procedurze rekrutacyjnej oraz podpisaniu umów z uczestnikami oraz organizacją przyjmującą i wysyłającą, uczniowie przystąpią do zajęć przygotowawczych przed wyjazdem na staż z języka angielskiego i greckiego oraz kulturowo – pedagogiczne.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie

POWERVET_2019_Zal_VII_VIII_Formularz zgłoszeniowy